جادوی فکر بزرگ – دیوید جوزف شوارتز- #صددریک

جادوی فکر بزرگ

زندگی کوتاه‌تر از آنست که دست‌کم گرفته شود

.

جادوی فکر بزرگ

.

نویسنده: دیوید جوزف شوارتز

مترجم: ژنا بخت آور

.

با سلاح ایمان، «غیرممکن» را می‌توان ممکن کرد!

ایمان راسخ ذهن را به سمت یافتن راه‌ها، وسایل و چگونگی‌ها سوق می‌دهد. به موفقیت خود ایمان داشته باشید، و یقین بدانید که حتماً موفق خواهید شد. طرز فکر «امتحان می‌کنم ولی می‌دانم عملی نیست» نتیجه‌ای جز ناکامی به بار نمی‌آورد. مسبب بسیاری از شکست‌ها، بی‌اعتقادی، عدم اطمینان، گرایش ناخودآگاه به شکست و نداشتن رغبت چندان به پیروزی است.

.

هر انسانی محصول افکار خویش است

نگذارید فکرتان علیه شما به کار افتد، در عوض کوشش کنید آن را به خدمت خود بگیرید. به خود ایمان بیاورید تا اتفاقات خوب رخ دهد. خودسازی شما فرآیندی خود جوش است، تصمیم گیرنده‌ی نهایی برای کسب موفقیت‌های بیشتر فقط شمایید.

.

تا می‌توانید خودتان را واکسینه کنید

مرحله‌ی نخست در برنامه‌ای که به سوی موفقیت دارید، آن است که خود را در برابر عذر تراشی یا بیماری شکست پذیری واکسینه کنید. مخرب ترین انواع بیماری شکست پذیری عبارت از فقدان تندرستی، فقدان هوش، فقدان سن مناسب، فقدان شانس و اقبال می‌باشد، مراقب این بیماری‌های واگیردار باشید.

.

پایداری نود و پنج درصد از توانایی را تشکیل می‌دهد

معلومات یک نیرو است تا زمانیکه از آن به طور سازنده استفاده شود. معلومات یک نیروی نهان است و فقط زمانی که به کار‌آید، تبدیل به نیرو می‌شود. ذهن را برای فکر کردن مورد استفاده قرار دهیم نه برای انبار کردن اطلاعات. به یاد داشته باشید که توانایی فکرکردن باارزش‌تر از توانایی حفظ کردن اطلاعات است.

پیشنهاد می‌کنم این مقاله را حتما بخوانید:  انباشتگی ذهنی

.

گوشه ‌ای از طرز تفکر انسان‌های موفق

«باید سالها قبل شروع می‌کردم». این اندیشه مخرب است. در عوض فکر کنید: «می‌خواهم الان شروع کنم، بهترین سالهای من پس از این است.»

.

نگران نباش! چیزی وجود ندارد که از آن بترسی…

اقدام، ترس را برطرف می‌سازد و بلاتکلیفی و تعلل به ترس میدان می‌دهد. امید داشتن خود یک شروع است ولی برای به چنگ آوردن پیروزی باید امید با عمل همراه گردد. یادتان باشد حافظه‌ی شما یک مخزن عمده‌ی مواد خام برای تفکرات جدید شماست، لذا به یاد داشته باشید که به فقط افکار مثبت را به بانک ذهنی خود بسپارید و فقط افکار مثبت از بانک ذهن خود برداشت کنید.

.

نکند بفهمند!

وقتی کاری را که وجدانت از آن راضی نیست انجام می‌دهی، احساس گناه می‌کنی و این احساس گناه، جریان فکر تو را تحت فشار می‌گذارد، نمی‌توانی درست فکرکنی، زیرا ذهنت دائماً می‌گوید : «نکند بفهمند! نکند دستم رو شود!» روراست عمل کردن ، وجدانتان را آسوده نگاه می‌دارد و در شما اعتماد به نفس ایجاد می‌کند.

.

پنج تمرین اطمینان بخش (منجر به افزایش اعتماد  به نفس)

  1. همیشه در ردیفهای جلو بنشینید.
  2. نگاه کردن به چشم دیگران را تمرین کنید.(با مجبور کردن خود به نگاه در چشمان شخص مقابل بر این ترس غلبه کنید.)
  3. سرعت راه رفتنتان را 25 درصد تندتر کنید.
  4. بلند و جدی حرف زدن را تمرین کنید.
  5. خندان باشید.

.

.

خودت را بشناس!

ما براساس لغات و عبارات نمی‌اندیشیم ، بلکه صرفاً به پایه‌ی تصاویر و یا انگاره‌ها می‌اندیشیم. کلمات مواد خام اندیشه‌ها هستند. فکر، به گونه‌ای حیرت‌انگیز کلمات و عباراتی را که می‌شنود یا می‌خواند تبدیل به تصویر ذهنی می‌کند؛ بزرگ اندیشان در خلق تصاویر مثبت، خوش بینانه و نوید بخش در ذهن خودشان و دیگران خبره‌اند. برای بزرگ اندیش بودن باید لغات و عباراتی را به کار ببریم که تصاویر ذهنی مثبت و بزرگ را در ذهن تداعی می‌کنند.

پیشنهاد می‌کنم این مقاله را حتما بخوانید:  هدف گذاری سریع - بیاییم با هم اهدافمان را ترسیم کنیم.

.

آیا واقعاً ارزشش را دارد؟!

وقتی می‌خواهید تلافی چیزی را سر کسی دراورید، از خوتان پرسش بالا را بپرسید؛ این پرسش در آرامش بخشیدن به محیط خانه ‌ی شما اعجاز می‌کند. در محل کار هم نتیجه بخش است. در ترافیک‌های بعدازظهر که همه خسته و کوفته به منزل برمی‌گردند و ناگهان اتومبیلی راه شما را می‌گیرد و خودش را جلو می‌اندازد و خلاصه در تمام موقعیت‌ها‌یی که برا شما مسئله ساز می‌شود؛ این پرسش می‌تواند مشگل گشا باشد.

1 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

watchanimeonline.co