بیندیشید و ثروتمند شوید (بخش دوم) – ناپلئون هیل #صددریک

بیندیشید و ثروتمند شوید (بخش دوم)

ارزش خودتون چقدره؟

.

خلاصه کتاب بیندیشید و ثروتمند شوید

.

نویسنده: ناپلئون هیل

مترجم: مهدی قراچه داغی

.

اگر بخواهید کالایی را در بازار بفروشید باید این کالا را به خوبی بشناسید. همین مطلب در ارائه خدمات شخصی در بازار نیز صادق است. باید از همه‌ی نقطه ضعف‌های خود آگاه باشید یا به کلی آنها را از میان بردارید یا اقدامی اصلاحی صورت دهید. باید نقاط قوت خود را بشناسید تا به هنگام فروش خدمات به آن اشاره کنید. تنها با تحلیل دقیق خود می‌توانید خویشتن را بشناسید.

.

موفقیت نیازی به توضیح نیست

اگر هنگام تصمیم‌گیری تحت تأثیر عقاید دیگران قرار گیرید، در کار خود موفق نمی‌شوید و بعید است بتوانید تمایل به ثروتمند شدن را جامه‌ی عمل بپوشانید. اگر تحت تأثیر عقاید دیگران هستید تمایلی به عقیده‌ی خود نخواهید داشت.

.

خواسته خود را مشخص کنید

اندیشه همراه با میل شدید می‌تواند خود را به هم‌ارز فیزیکی خود تبدیل کند. کسانی که قاطعانه تصمیم می‌گیرند از خواسته خود آگاهند و اغلب به این خواسته خود می‌رسند. رهبران در هر بخش از زندگی تصمیمات صریح و قاطع می‌گیرند. این یکی از دلایل رهبر بودن آنهاست. دنیا از روی عادت به اشخاصی که گفتار و کردارشان نشان می‌دهد که به کجا می‌روند روی خوش نشان می‌دهد.

.

آزمون مداومت

نداشتن مداومت در کار یکی از علل ناکامی است. از آن گذشته تجربه‌ی هزاران انسان ثابت کرده است که نداشتن مداومت نقطه ضعفی است که اغلب مردم با آن روبه‌رو هستند. اما با تلاش و زحمت می‌توان بر این نقطه ضعف فائق آمد. سهولت موفقیت تنها بستگی به میل و اشتیاق شما دارد. یادتان باشد ذهن نیمه هوشیار در خواب و در بیداری فعال است.

پیشنهاد می‌کنم این مقاله را حتما بخوانید:  خلاصه کتاب آخرین راز شاد زیستن - اندرو متیوس (بخش دوم)

.

اگر از انتقاد می‌ترسید

اغلب مردم به خویشاوندان، دوستان و آشنایان خود اجازه می‌دهند که در زندگی آنها دخالت کنند. همه‌ی اینها ناشی از ترس از انتقاد است. گروه کثیری از مردم در ازدواج و در مبادلات تجاری خود اشتباه می‌کنند، به شرایط نامناسبی می‌رسند ناخشنود می‌شوند زیرا از انتقاد می‌ترسند. می‌ترسند که انتقاد کنند و مورد انتقاد قرار بگیرند. بدانید که راه برخورد با همه‌ی این شداید مداومت و پایداری است. باید هدف و قصدی راسخ داشته باشید.

.

احساس مثبت را در خدمت خود بگیرید

تنها افکار آمیخته به احساس می‌توانند روی ذهن نیمه هوشیار تأثیر بگذارند. حقیقت کاملا شناخته شده ای است که احساس یا هیجان بر اغلب مردم حکومت می‌کند. هفت احساس مثبت عمده ( میل واشتیاق، ایمان، عشق، جنسی، دلگرمی، تخیل،امید ) وهفت احساس منفی عمده (ترس، حسادت، تنفر، انتقام، حرص، خرافات، خشم) وجود دارد. احساسات مثبت و منفی نمی‌توانند به طور هم‌زمان ذهن شما را اشغال کنند در هر لحظه تنها یکی از آنها بر ذهن شما حاکم است. این وظیفه‌ی شماست کاری کنید که احساس مثبت در ذهن شما حضور داشته باشد.

.

بالای نرده‌بام موفقیت شلوغ نیست

تقلید از زندگی مردان برجسته و توجه به طرز کار و زندگی آنها تأثیرات شگرفی در زندگی دارد. تلقین به خود عامل مهمی در بازسازی شخصیت است و در واقع تنها اصلی است که به وسیله آن شخصیت ساخته می‌شود.

.

شش شبح ترس

ترس یک حالت ذهنی است و ذهن را می‌توان کنترل و هدایت نمود. (شش هراس اصلی: ترس از فقر، ترس از انتقاد، ترس از بیماری، ترس از دست دادن عشق و محبت اشخاص، ترس از سالهای کهولت، ترس از مرگ ) هر کس می‌تواند ذهن خود را کنترل کند. هرکس می‌تواند تحت تأثیر تکانشهای فکری و گزارشات مغزی دیگران قرار بگیرد. همانطور که شخص می‌تواند درها را به روی خود ببندد و به انتخاب خود توجه داشته باشد.

پیشنهاد می‌کنم این مقاله را حتما بخوانید:  خلاصه کتاب انسان 2020 (بخش نهایی)

.

چگونه می‌توان خود را از نفوذ افکار منفی نجات داد

برای حراست از خود در برابر نفوذهای منفی، خواه این افکار زاییده خود شما یا نتیجه فعالیتهای اشخاص منفی اطراف شما باشد، به این مهم توجه داشته باشید که شما از قدرت اراده برخوردارید. از این نیروی خود استفاده کنید تا در حصارِی قرار گیرید که از نفوذ افکار منفی به ذهنتان مصون باشید. به خاطر داشته باشید که نفوذ منفی اغلب از طریق ذهن نیمه هوشیار روی شما عمل می‌کند. به همین تعقیب کردن آن دشوار است. کاری کنید که ذهن خود را به روی اشخاص منفی ببندید.

.

چیزی که بر آن کنترل مطلق دارید

شما نسبت به هرچیز به جز یک مورد کنترل مطلق دارید و آن یک مورد اندیشه‌های شماست. کنترل ذهن نتیجه نظم و انضباط و عادت است. یا شما ذهن خود را کنترل می‌کنید یا در غیر اینصورت کنترل خود را به دست او می‌دهید. راه سازشی وجود ندارد. مفیدترین روش عملی برای کنترل ذهن این است که آن را باهدفی مشخص و با برنامه ای معین سرگرم کنید. زندگی همه افراد موفق را مطالعه کنید و ببینید که آنها ذهن خود را کنترل کرده‌اند و از آن برای دستیابی به هدفهای شخصی استفاده نموده‌اند. بدون این کنترل موفقیت امکان پذیر نیست.

1 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

watchanimeonline.co