خلاصه کتاب در یک قدمی طلا #صددریک

در یک قدمی طلا

شما سرنوشت خود را رقم می‌زنید…

.

در یک قدمی طلا

.

نویسنده: شارون لشتر، گرگ رید

ترجمه: مهدی قراچه‌داغی

.

سختی؟!

اگر باور کنید که می‌توانید حتماً می‌توانید. شما سرنوشت خود را رقم می‌زنید.

هر سختی، هرناکامی و هر دل‌شکستگی با خود بذری به همان اندازه یا بیشتر، سود و فایده به همراه دارد.

.

بیداری

از اندیشه‌ی انسان ها، طلایی به مراتب بیشتر از آنچه از معادن استخراج شده برداشت می‌شود.

.

کاشتن بذرها

بسیاری از اشخاص موفق در سختی‌ها و گرفتاری‌ها به فرصت های مناسبی برخورد کرده‌اند که آن‌ها را در موقعیت‌های خوشایند نمی‌توانستند پیدا کنند. مهم‌ترین علت شکست، تسلیم شدن است. قبل از رسیدن به موفقیتها‌ی بزرگ مطمئناً شکست‌های موقتی را تجربه می‌کنید.

.

راهتان را انتخاب کنید و آنگاه:

یک- از کسانی که بیش از شما تجربه دارند مشورت بگیرید.

دو- هرگز در یک قدمی طلا متوقف نشوید.

سه- وقتی موفق شدید، کسانی را پیدا می‌کنید که می‌توانید آن‌ها را راهنمایی کنید، درس‌هایی که آموخته‌اید با آن‌ها سهیم شوید. برای اینکه موفق شوی باید چسبندگی‌داشته باشی، تفاوتی میان علاقمند بودن ومتعهد بودن وجود دارد.

.

از میان دره ها

بی‌توجهی به وسعت بخشیدن به چشم‌انداز، سببی بوده که بعضی‌ها در تمام عمرشان کاری را تکرار کنند. کاری را که در آن قوی هستی انجام بده و برای انجام دادن کارهایی که در آن ضعیف هستی، دیگران را استخدام کن، به جای اینکه نظرخواهی کنی مشورت کن و بعد یافته‌هایت را با دیگران سهیم شو. رویا تا زمانی که مکتوب نشود رویا باقی می‌ماند. تنها وقتی مکتوب شود تبدیل به هدف می‌شود.

پیشنهاد می‌کنم این مقاله را حتما بخوانید:  بیندیشید و ثروتمند شوید - ناپلئون هیل

.

برجسته

کسی که تسلیم می‌شود هرگز برنده نمی‌شود و کسی که برنده است هرگز تسلیم نمی‌شود. هدف ها تا زمانی که به حقیقت نپیوسته‌اند، امید و آرزو هستند بعد تبدیل به مسئولیت می‌شوند.

.

فقر و ثروت زاده‌ی اندیشه هستند.

.

برنامه‌ریزی برای موفقیت

گاه لازم است قدمی به عقب بردارید و نگاهی به موقعیت بیندازید، از زوایای مختلف به آن نگاه کنید تا بهترین چشم‌انداز را پیدا کنید. نظر مساعد رهبران را به دست آورید تا بر بازار مسلط شوید.

.

موفقیت= دست به کار شدن* کار کردن با آدم‌های مناسب*(استعداد+اشتیاق)

.

اشتیاق

آنچه را ذهن انسان بتواند تصور کند و آن را باور نماید، می‌تواند به دست آورد. خودتان را نشان دهید. همکاری و تشریک ساعی برای ایجاد معجزات ضرورت دارد. دانستن، تفاوت بزرگی میان باور داشتن چیزی و دانستن درباره‌ی آن وجود دارد.

.

برنامه ریزی را متوقف کنید

به دنیا بگویید چه می‌خواهید بکنید اما ابتدا این را با رفتارتان نشان دهید. از برنامه‌ریزی بیش از اندازه خودداری کنید. رویاهای بزرگ در سر بپرورانید و تا زمانی که به اوج نرسیده اید متوقف نشوید. صعود ایمن داشته باش اما تا قله متوقف نشو و به کارکنانتان بیش از سودتان توجه داشته باشید.

.

هدفمند

مردی به موفقیت‌های بزرگ می‌رسد که نخواهد از خودگذشتگی‌های شخصی بکند. خیلی ها اندرزهای خوب دریافت می‌کنند اما تعداد معدودی از آن سود می‌برند. آیا تو در شمار آن معدودها هستی؟

موفق ترین اشخاص قابل دسترس ترین‌ها هستند. موفق‌ترین اشخاص می‌خواهند به دیگران بیاموزند که چگونه موفق می‌شوند. معیارهای بزرگ در نظر بگیرید، روی پاهای خود بایستید و روی کاری که در پیش دارید متمرکز گردید.

پیشنهاد می‌کنم این مقاله را حتما بخوانید:  کتاب اثر مرکب (بخش دوم) - دارن هاردی

.

مغزهای متفکر

کسی که می‌داند در زندگی چه می‌خواهد پیشاپیش راه درازی برای رسیدن به مقصود طی کرده است. اشخاص خیلی زود تسلیم می‌شوند، ثابت کنید شما کارتان درست است.حاشیه میان موفقیت و شکست خط باریکی است. تاریخ مربوط به گذشته است، تصمیمات خود را بر اساس آینده بگیرید. موفقیت پاداشی است که به خاطر ایستادگی در برابر ناملایمات به دست می‌آوری.

.

روزهایت را شجاعانه زندگی کن.

به کارت افتخار کن

همیشه کاری را که شروع کرده ای تمام کن.

کاری را که لازم است انجام بده.

محکم اما منصف باش.

به قولت عمل کن.

کمتر حرف بزن بیشتر گوش بده.

به خاطر داشته باش که بعضی از چیزها برای فروش نیستند.

پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

watchanimeonline.co