خلاصه کتاب مهندسی زمان (بخش اول)Reviewed by میلاد ابراهیمی on May 11Rating: 5.0چکیده کتاب مهندسی زمان (بخش اول)خوشبختی و موفقیت نتایجی قابل پیش بینی هستند که در اثر تفکر و عمل آگاهانه به دست می آیند.ضرب المثل معروفی هست که می‌گوید:اگر از شکست بپرسید، به شما می گوید که موفقیت تنها به شانس بستگی دارد.ما برای ساختن هر چیزی اعم از خودرو، پل،ساختمان، ابزار لازم داریم. تعداد انگشت شماری از مردم می دانند که برای ساختن یک زندگی موفقیت آمیز از چه ابزاری کمک بگیرند.اگر می خواهید در زندگی فرد موفقی باشید به خاطر بسپارید که: در معادله زندگی، آینده هیچ وقت با گذشته برابر نیست! زندگی، آبتنی کردن در حوضچه اکنون است.پایداری را شاید بتوان به پشتکار، استمرار، مراقبه و توکل خلاصه کرد؛ اما رازی در آن نهفته است... فقط و فقط وقتی شما این خصوصیت را در خودتان نهادینه کردید، زمان آن خواهد رسید که گام های بعدی را بر نردبان موفقیتتان طی کنید و به اوج آسمان خراش خواسته‌هایتان برسید.

مهندسی زمان

گام هایی کوتاه و پیوسته اما با تمام توان.

کتاب مهندسی زمان

خوشبختی و موفقیت نتایجی قابل پیش بینی هستند که در اثر تفکر و عمل آگاهانه به دست می آیند.

ضرب المثل معروفی هست که می‌گوید:

اگر از شکست بپرسید، به شما می گوید که موفقیت تنها به شانس بستگی دارد.

ما برای ساختن هر چیزی اعم از خودرو، پل،ساختمان، ابزار لازم داریم. تعداد انگشت شماری از مردم می دانند که برای ساختن یک زندگی موفقیت آمیز از چه ابزاری کمک بگیرند.

پیشنهاد می‌کنم این مقاله را حتما بخوانید:  کتاب اثر مرکب (بخش دوم) - دارن هاردی

اگر می خواهید در زندگی فرد موفقی باشید به خاطر بسپارید که: در معادله زندگی، آینده هیچ وقت با گذشته برابر نیست! زندگی، آبتنی کردن در حوضچه اکنون است.

پایداری را شاید بتوان به پشتکار، استمرار، مراقبه و توکل خلاصه کرد؛ اما رازی در آن نهفته است… فقط و فقط وقتی شما این خصوصیت را در خودتان نهادینه کردید، زمان آن خواهد رسید که گام های بعدی را بر نردبان موفقیتتان طی کنید و به اوج آسمان خراش خواسته‌هایتان برسید.

موفقیت را فقط و فقط خودتان با پایداری به دست خواهید آورد.

کامروایی را در پایداری تجربه کنید.

چه چیز تابحال مانع موفقیت مان شده است؟

در جهان امروزی مسئله ای که سرعت ما را در رسیدن به خواسته هایمان کم می کند و یا گاهاً کاملا متوقف می سازد، محیط بیرونی نیست، بلکه با توجه به توانایی اعجاب انگیز ذهن، محیط درونی ماست.

اولین و مهمترین راز دستیابی به اهدافمان، شناسایی و آزاد سازی ترمزدستی های ذهنی است.

با تقسیم منطقی و هوشمندانه زمان و ایجاد تعادل میان کار، روابط و استراحت به مهندسی زمان خود بپردازید.

در واقع تعادل، همان مدیریت انرژی و تعهدات است. وقتی شما از چشم انداز، ارزش ها و هم چنین اهداف خود آگاهی داشته باشید، مطمئناً کم تر کار می کنید. تعادل برای هر فردی، معنای خاص خودش را دارد.

به خاطر داشته باشید که تکرار، شاه کلیدی برای یادگیری است.

اصلاً چرا مهندسی زمان؟

اگر علاقه مند به رشد و موفقیت در زندگی هستید وقصد دارید زمان خودتان را به بهترین نحو مهندسی کنید، به شما پیشنهاد می کنم فعالیتهایتان را بررسی کرده و عملکردتان را بسنجید. با خودتان عهد ببندید در انتهای هر روز، عملکرد روزانه و در انتهای هر ماه عملکرد ماهانه تان را مورد ارزیابی قرار دهید.( سنجش روزانه و ماهانه )

پیشنهاد می‌کنم این مقاله را حتما بخوانید:  خلاصه کتاب انسان 2020

سعی داشته باشید روزانه بین 30 تا 60 دقیقه از زمانتان را به تنهایی سر کنیدو به مراقبه و تمرکز ذهن بپردازید.پزشکان دریافتند که 85 درصد بیماری ها، جنبه روانی دارند. پس چه خوب است ذهنی زیبا و دل انگیز داشته باشیم.(30 تا 60 دقیقه مراقبه و تمرکز ذهن برای ایجاد ذهنی زیبا)

موفقیت مستلزم پایداری است لذا برنامه های خود را ساده کرده و آن ها را هر روز دنبال کنید.

این عادت را در خودتان ایجاد کنید که کار را به بهترین صورت به خروجی تبدیل کنید تا دوباره کاری صورت نگیرد. اکثر افراد موفق در تمام اوقات بر خروجی ها تمرکز دارند.

نقطه آغاز موفقیت در مهندسی زمان، میل و اراده است. متناسب با قانون تناظر، زندگی بیرونی، تصویر منعکس شده زندگی درونی شماست.

واژه‌ها:

واژه ها تأثیر عجیبی بر گام نهادن شما دارد. کلمه‌ی مشکل را با خودتان از نردبان زندگی بالا نبرید و به جای آن واژه « مسئله » را به همراه داشته باشید.

همیشه باور فراوانی، مسئله شما را حل می کندو توجه شما را از مشکلات به طرف راه حل ها متمرکز خواهد کرد. به دنبال راه حل گشته و برای بهبود مسئله تلاش خواهید کرد، نه اینکه؛ چه کسی مقصر این مسئله است؟

مسئولیت زندگی:

شما باید 100 درصد مسئولیت زندگی خود را به عهده بگیرید.

هرچه زمان بیشتری را صرف طراحی و تصمیم گیری در خصوص خواسته هایمان کنیم، دستیابی به آن ها فوق العاده سریع تر و راحت تر خواهد شد.

عملکرد امروز شما توسط اهداف آینده تان قابل تشخیص است.

پیشنهاد می‌کنم این مقاله را حتما بخوانید:  کتاب اثر مرکب - دارن هاردی

***

تغییر را از خودتان آغاز کنید!

هر موضوعی که برای رسیدن به خواسته‌هایتان وجود دارد، زمان یادگیری آن همین الان است!

مسلماً از هر کلاس یا کتابی می توان مطالب مفیدی یاد گرفت؛ اما اطلاعاتی که ندانیم کی و کجا قرار است از آن استفاده کنیم، مثل همان وسایل زائدی است، که در اطرافمان جمع می کنیم. فقط و فقط سنگینی ذهن و کسالت روح می آورد.

ابتدا باید بدانیم چرا یاد می گیریم و پس از آن چه زمانی قرار است از آن ها استفاده کنیم.

به نظر شما ما انسان‌ها چرا باید یاد بگیریم؟

1 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

watchanimeonline.co